מתי מומלץ לגזור ציפורניים לכלב 

שמירה על גזירת הציפורניים של הכלב שלך היא חלק חשוב משגרת הטיפוח הכללית שלו. ציפורניים ארוכות עלולות לגרום לאי נוחות וכאב לכלב, ואף עלולות להוביל לבעיות בריאותיות אם לא משגיחים על זה כמו שצריך. במאמר זה, נדון מתי מומלץ לבצע גזירת ציפורניים לכלבים וכיצד לעשות זאת בבטחה.

סימנים שהגיע הזמן לגזור את הציפורניים של הכלב 

הצעד הראשון בקביעה מתי לגזור את הציפורניים של הכלב שלך הוא לחפש סימנים לכך שהן מתארכות מדי. אם אתה שומע קולות נקישה כשהכלב שלך הולך על משטח קשה, או אם הציפורניים שלו נוגעות בקרקע כשהם עומדים, סביר להניח שהגיע הזמן לקצץ אותן. כמו כן, כדאי לבדוק את הציפורניים באופן קבוע לאיתור סימני פיצול או סדקים, שיכולים להעיד על כך שהן ארוכות מדי וזקוקים לגזירה.

באיזו תדירות לגזור את הציפורניים של הכלב 

התדירות שבה כדאי לגזור את הציפורניים של הכלב תלויה במספר גורמים, כולל הגזע שלו, רמת הפעילות וסוג המשטח שעליו הוא הולך. באופן כללי, כלבים עם ציפורניים שצומחות במהירות, כמו גזעים עם שיער ארוך או כאלה עם אורח חיים פעיל יותר, עשויים להזדקק לגזירת ציפורניים בתדירות גבוהה יותר. כלל אצבע טוב הוא לגזוז את הציפורניים של הכלב כל ארבעה עד שישה שבועות, או לפי הצורך בהתבסס על הסימנים שהוזכרו לעיל.

כלים לקיצוץ ציפורניים של הכלב 

כשזה מגיע לקיצוץ הציפורניים של הכלב שלך, תזדקק לכמה כלים. זוג טוב של קוצץ ציפורניים לכלבים הוא חיוני, כמו גם אבקת סטיפטיקה או אבקה על בסיס עמילן תירס כדי לעצור את הדימום במקרה שבטעות גזרת את הציפורן הרבה מדי. 

כיצד לקצץ בבטחה את הציפורניים של הכלב

כדי לקצץ את הציפורניים של הכלב שלך בבטחה, התחל בכך שתרגיש נוח עם הטיפול בכפות של הכלב. עסה בעדינות את כפותיהם ותגמל אותם בפינוקים כדי ליצור אסוציאציה חיובית. כשאתם מוכנים לגזוז את הציפורניים, החזיקו את כפה של הכלב שלכם והשתמשו בקוצץ כדי לגזור כמות קטנה מהציפורן, הימנעות מהחלק הרגיש של הציפורן המכיל כלי דם ועצבים. אם חתכתם בטעות קצת יותר והציפורן של הכלב שלכם מתחילה לדמם, מרחו את האבקה הסטיפטית או אבקה המבוססת על עמילן תירס כדי לעצור את הדימום.

מתי לפנות לעזרה מקצועית

אם לא נוח לך לגזור את הציפורניים של הכלב שלך או אם הכלב שלך נהיה חרד או תוקפני במהלך התהליך, עדיף לפנות לעזרה מקצועית. הווטרינר שלך או מספר כלבים מקצועי יכולים לקצץ את ציפורני הכלב שלך בצורה בטוחה ויעילה. 

בסופו של דבר, חשוב לשמור על ציפורניים של הכלב שלך כדי למנוע אי נוחות ובעיות בריאותיות. חפש סימנים שהגיע הזמן לגזוז את הציפורניים של הכלב שלך ולגזום אותן כל ארבעה עד שישה שבועות, או לפי הצורך הספציפי של הכלב. השתמש בכלים הנכונים ונקוט באמצעי זהירות כדי לקצץ את ציפורני הכלב שלך בבטחה, ואל תהסס לבקש עזרה מקצועית במידת הצורך. עם טיפול נאות בציפורניים, הכלב שלך יהיה שמח, בריא ונחמד.

מתי מומלץ לגזוז ציפורניים לכלב
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

מחפשים לקנות קישורים לאתר שלכם?

VamosLink

קישורים שעושים את ההבדל!

לפרטים נוספים
לחצו על הבנאר!
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר