דלתות כניסה מותאמות לבעלי חיים

כדי לעזור לבעלי חיים להיכנס ולצאת בקלות רבה יותר מבניינים ודירות, אדריכלים מתכננים דלתות שהותאמו לצרכים של מינים שונים. עיצוב הדלת מבוסס על גודל, משקל והרגלי החיה. לדוגמה, עבור כלב קטן שאינו קופץ, אדריכל עשוי לתכנן דלת עם נקודת כניסה נמוכה. חתול ידרוש משהו אחר.

מידע על דלתות מותאמות לבעלי חיים

דלתות כניסה מותאמות לבעלי חיים הן לא דבר חדש. ישנן דוגמאות רבות לסוג זה של דלת כניסה ברחבי העולם. הראשון הותקן בהולנד בשנות ה-70. קיים מגוון רחב של דלתות כניסה שניתן להתאים לבעלי חיים כמו כלבים וחתולים. חלק מהכניסות מיועדות במיוחד לכלבים ואחרות לחתולים, אך ישנן גם כניסות שיכולות לשמש את שני סוגי החיות.

מה ההיתרונות של דלת כניסה לבעלי חיים

לדלתות כניסה המותאמות לבעלי חיים יש מספר יתרונות: הן מקלות בהרבה על היציאה והכניסה לביתכם, הן שומרות על חיות המחמד שלכם מפני טורפים ופולשים, והן מפחיתות את זיהום הרעש מנביחות או מיאו מחוץ לביתכם. דלת הכניסה הראשונה הידידותית לבעלי חיים תוכננה על ידי האדריכלים ב-MVRDV וממוקמת במתחם דיור חדש. ישנן דוגמאות רבות נוספות לסוג זה של עיצוב ידידותי לבעלי חיים, מדלתות חתול המשולבות בחלונות ועד מעליות בגודל חיית מחמד. אם יש לכם חיית מחמד ואתם גרים בעיר, כנראה שנאלצתם להתמודד עם הבעיה של אי הצלחתם למצוא מקום מגורים שיאפשר חיות מחמד. ואם התמזל מזלכם למצוא בניין שכן, אולי גיליתם שהדירות היחידות הפנויות נמצאות בקומה השנייה או השלישית.

ישנם יתרונות רבים וטובים בהתקנת דלתות מסוג זה לתוך הבית שלך. אחד היתרונות העיקריים הוא שזה ישמור על חיית המחמד שלך מלאבד או להיגנב. יתרון נוסף הוא שאתה לא צריך לדאוג שהם יחפרו מתחת לגדר או יקפצו מעליה ויברחו כשהם צריכים להיות איתך בתוך הבית!

הסיבה לכך היא שרוב הבניינים לא רוצים שבעלי חיים יחיו באותה מקום כמו בני אדם מסיבות של ניקיון ואלרגיות. אבל עכשיו, כמה אדריכלים מעצבים כניסות ודלתות במיוחד עבור חיות מחמד. המשמעות היא שהם עוצבו כך שניתן לפתוח אותם מבלי לגעת בהם ביד – מה שעלול להיות מסוכן עבור אנשים ובעלי חיים כאחד. חלק מהאנשים התאימו את דלתות הכניסה שלהם להיות ידידותיות יותר לבעלי חיים. לדוגמה, בחלק מהמקרים הדלת קצת יותר גבוהה כדי שבעלי חיים יוכלו לקפוץ עליה. במקרים אחרים, יש רמפות לבעלי חיים ללכת למעלה או למטה. ניתן לראות זאת גם בחלק מהבניינים שבהם בנו רמפות לכניסות שלהם במקום מדרגות. דלתות הכניסה המותאמות לבעלי חיים.  הרעיון מאחורי הדלתות הללו הוא לספק דרך קלה להיכנס ולצאת מהבית שלך, שגם שומרת על בטיחות חיית המחמד שלך. הדלת לא תאפשר לכל בעל חיים אחר להיכנס או לצאת.

דלת כניסה לבעלי חיים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

מחפשים לקנות קישורים לאתר שלכם?

VamosLink

קישורים שעושים את ההבדל!

לפרטים נוספים
לחצו על הבנאר!
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר