איך לטפל בקרציות ופרעושים שהגיעו מחיית המחמד שלכם הביתה?

קרציות ופרעושים אלו טפילים נפוצים שעשויים לגרום להמון אי נוחות עבור חיית המחמד שלכם, במיוחד אם מדובר בכלבים וחתולים. מלבד אי נוחות, קרציות ופרעושים יכולים גם להפיץ מחלות ולגרום לבעיות בריאותיות. לכן אם שמתם לב לקיומם של קרציות ופרעושים על חיות המחמד שלכם, כל שכן בתוך הבית, חשוב לעשות מעשה ולפעול בצורה מידית כדי להיפטר מהם. 

התחילו עם טיפול בחיית המחמד 

הצעד הראשון בדרך יהיה לטפל בחיית המחמד שלכם. כיום ישנן דרכים רבות לטפל בקרציות ופרעושים על חיות מחמד לרבות שמפו, קולרים, כדור שנוטלים דרך הפה, תרסיסים, טיפות ועוד. לא משנה באיזה אפשרות תבחרו, חשוב לעקוב אחר ההוראות בקפידה, ולהשתמש במינון המתאים לגודל, גיל ומשקל חיית המחמד.

שאבו את הבית שלכם

קרציות ופרעושים יכולים להטיל ביצים על השטיחים, הרהיטים והמצעים בבית. שאיבת אבק באופן קבוע יכולה לעזור להרחיק את הביצים ולמנוע מהן לבקוע. לכן הקפידו לשאוב את המשטחים השונים בבית, כולל מתחת לרהיטים ובפינות נסתרות. מומלץ גם לנקות את השטיחים והריפודים עם מכונת ניקוי בקיטור לשאיבה וניקוי עמוק. 

כבסו את המצעים והצעצועים של חיית המחמד שלכם

קרציות ופרעושים יכולים גם להסתתר על הכריות והצעצועים של חיית המחמד שלכם. הקפידו לכבס את הכריות של חיות המחמד באופן קבוע במים חמים, לרבות את הצעצועים, כדי להיפטר מכל הקרציות והפרעושים שעשויים להימצא עליהם. מומלץ גם לשקול לרסס את האזור כדי למנוע מהטפילים המטרידים לחזור.

השתמשו בתרסיס נגד פרעושים וקרציות 

אם אתם סובלים ממכת קרציות ופרעושים בבית, ייתכן שתצטרכו להשתמש בתרסיס ייעודי. תרסיס נגד פרעושים וקרציות יהיה יעיל ויעזור לכם להיפטר מהמטרד, וגם למנוע הדבקה עתידית. הקפידו לעקוב אחר ההוראות של התכשיר ולהשתמש בכמות המתאימה לגודל הבית שלכם. כמו כן עליכם לבדוק שהתרסיס ידידותי לחיית המחמד, ואם יש ילדים קטנים בבית, גם עבורם. 

התקשרו לחברת הדברה

אם כבר ניסיתם את כל השיטות הללו ועדיין אתם מתמודדים עם מכת קרציות ופרעושים בבית, אולי הגיע הזמן להתקשר לחברת הדברה מקצועית. לחברות הדברה יש את כל הניסיון והכלים הדרושים על מנת להתמודד עם קרציות ופרעושים ביעילות. הצוות של חברת ההדברה יגיע אליכם הביתה, יבדוק את היקף הבעיה, וישלב בין שיטות הדברה שונות כדי לחסל את המטרד במהירות.  

פנו לאנשי מקצוע בתחום אילוף כלבים

בעוד שטיפול בקרציות ופרעושים חשוב לבריאות של חיית המחמד ודיירי הבית, חשוב גם למנוע הדבקה עתידית. זה המקום שבו אילוף כלבים נכנס לתמונה. תוכלו לאלף את הכלב שלא לברוח החוצה ולהסתובב לבד באזורים שבהם ישנם קרציות ופרעושים. ניתן ללמד את הכלב שלא לעלות על הספות והמיטות בבית, אלא לשבת רק במקום שלו. ולבסוף מאלף כלבים מקצועי יכול גם לעזור לכם לזהות את הסימנים לכך שהכלב סובל מקרציות או פרעושים בשלבים מוקדמים יותר כך שתוכלו לטפל בבעיה בהקדם.

נכתב על ידי ניר יזדי, מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. בקרו באתר החברה: https://kesem-hadbarot.co.il

קרציות ופרעושים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

מחפשים לקנות קישורים לאתר שלכם?

VamosLink

קישורים שעושים את ההבדל!

לפרטים נוספים
לחצו על הבנאר!
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר