איזה אוכל מומלץ לתת לכלבים לאחר שאומצו

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. האופי הנוח והאהבה שהוא מרעיף עלינו כשאנחנו נכנסים אל הבית, מביאים אנשים רבים להחליט על אימוץ כלבים וצירופם אל המשפחה. ההחלטה על אימוץ כלבים היא החלטה משמעותית. מלבד הרגשות החיוביים והכיף, כדאי לדעת כיצד מטפלים בכלבים לאחר שאומצו, ובמיוחד, איזה אוכל מומלץ לתת להם

אימוץ כלבים

התכונות והמאפיינים המיוחדים של הכלבים, העניקו לו את הכינוי המפורסם "ידידו הטוב ביותר של האדם" ובהתאם לכך, אנשים רבים בוחרים לצרף אל חיק המשפחה ולאמץ כלבים. בנוסף על הרגשות החיוביים והכיף מסביב, לאימוץ כלבים יש השפעה חיובית על בני המשפחה, קטנים וגדולים כאחד, כאשר נוכחותו של הכלב בחיינו מביאה לחיזוק המערכת החיסונית בקרב ילדים ולהורדת מפלס הלחץ ועידוד פעילות גופנית אצל אנשים מבוגרים.

אין ספק כי כניסתו של הכלב אל חיינו הופכת אותם למאושרים ומלאי סיפוק, אך חשוב לזכור כי ההחלטה על אימוץ כלבים כרוכה גם בהתחייבות והתמסרות לטיפול בכלבים, מה שדורש מאיתנו להקדיש להם את הזמן המתאים ותשומת הלב הראויה. לפיכך, כאשר מחליטים על אימוץ כלבים, מומלץ להיערך לכך בהתאם, הן מבחינת תכנון לוח הזמנים שלכם והן מבחינת התאמת הבית לצרכים של הכלבים.  

אוכל לכלבים

אחת הסוגיות המרכזיות שאנשים שאימצו כלבים נדרשים לתת עליהם את הדעת היא, שאלת איזה סוג אוכל לכלב הכי יתאים עבור הכלב שהחלטנו לאמץ, היות ומטבע הדברים, האוכל מהווה מרכיב בסיסי ועיקרי בהתפתחות הכלב ובשמירה על תפקודו ובריאותו התקינה. 

בחירת אוכל לכלבים צריכה להיעשות על פי הפרמטרים העיקריים הבאים:

  • המאפיינים של הכלב

המאפיינים השונים של הכלבים – סוג הכלב, הגזע, גילו, מצבו הגופני ושאר צרכים מיוחדים, הם בין הפרמטרים החשובים והבסיסיים ביותר שעלינו לקחת בחשבון בעת בחירת מזון לכלב, שכן לכל סוגי המזון לכלבים קיימים רכיבים והרכבים שונים, היכולים להתאים לסוג מסוים של כלבים ופחות להתאים לסוג אחר של כלבים.

  • רכיבי מזון איכותיים

מזון לכלבים מורכב מרכיבים שונים, כאשר רכיבי מזון איכותיים יבטיחו לנו כי מדובר במזון איכותי, עשיר ומשביע, המתאים בדיוק לצרכים של הכלב שלנו.

  • יצרן מוכר

עולם מוצרי המזון לכלבים הוא עולם ומלואו, הכולל מגוון מוצרים ושלל חברות. בכדי להבטיח שאכן מדובר במוצר האיכותי ביותר עבור הכלב שלכם, יש לוודא כי רוכשים את המזון לכלבים מיצרן מוכר, בעל מוניטין וניסיון של מספר שנים בתחום.

איזה אוכל מומלץ לתת לכלב מאומץ?

לאחר שראינו לאילו פרמטרים חשוב ומומלץ לשים לב בעת בחירת מזון מומלץ לכלבים, נוכל לעבור לסוגי האוכל המומלצים עבור הכלבים שהחלטנו לאמץ:

  • אוכל יבש לכלבים

אוכל יבש לכלבים הוא אחד מסוגי המזון הנפוצים והפופולאריים ביותר בתחום המזון לכלבים וזאת בשל היותו מזון המספק תזונה מאוזנת ומלאה, מסייע בשמירה על שיני הכלב ולא פחות חשוב מכך, הוא מגיע בשלל טעמים לבחירה. 

  • אוכל רטוב לכלבים

אוכל רטוב לכלבים מורכב לרוב מ – 75% מים והשאר, מורכב מרכיבים כמו בשר, עוף ודגים. מזון משומר מתאים בעיקר לכלבים בוגרים, המתקשים בלעיסת אוכל יבש.

  • חטיפים לכלבים

תחת מזון לכלבים נכללת גם קטגורית החטיפים לכלבים, המאפשרת לנו לפנק את הכלבים שלנו ולתגמל אותם על התנהגות טובה.

מזון לכלבים – חשיבות בניית תפריט מאוזן ומגוון

שפע סוגי האוכל לכלבים עלול לגרום לנו לראות במשימת בחירת האוכל לכלבים משימה מאתגרת למדי, אך כאמור, יש להתאים את סוגי האוכל למאפיינים והצרכים של הכלב כאשר בחרנו לאמץ ולבנות עבורו תפריט מאוזן ולא פחות חשוב מכך – תפריט מגוון, שכן כפי שאנחנו לא אוהבים לאכול מידי יום את אותו האוכל, כך גם הכלבים שבחרנו לאמץ.

אוכל לכלב
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

מחפשים לקנות קישורים לאתר שלכם?

VamosLink

קישורים שעושים את ההבדל!

לפרטים נוספים
לחצו על הבנאר!
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר