אילוף חתולים

התנהגות טובה וביתית מתחילה באילוף נכון

אילוף חתולים הוא תהליך שעליך לבצע כדי ללמד את החתול שלך התנהגות טובה. ישנן שיטות שונות לאילוף חתולים, והנפוצות שבהן הן אימון קליקר והתניה אופרנטית. אימון קליקר הוא סוג של אימון מבוסס תגמול שבו אתה משתמש בקליקר כדי לסמן את ההתנהגות הרצויה. זה יכול לשמש גם לכלבים וגם לחתולים. צליל הלחיצה מחוזק באוכל או פינוקים אחרים. התניה אופרנטית כרוכה בתגמול לחתול באוכל או בתגמולים אחרים כאשר הוא מתנהג כרצונו. 

ישנן שיטות שונות לאילוף חתולים, אך שתי אלו הן הנפוצות ביותר בהן משתמשים בעלי חיות מחמד ברחבי העולם. בעבר, אילוף חתולים היה משימה קשה עבור אנשים רבים. עם זאת, יש כיום דרכים רבות לאלף חתולים וכיום זה אפשרי לכל אחד לעשות זאת לבד.

איזה סוגי אימון חתולים קיימים?

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של אימון חתולים: אימון מבוסס תגמול, אימון מבוסס ענישה, אימון קליקים וחיזוק שלילי. אימון מבוסס תגמול נעשה על ידי מתן פינוק לחתול כאשר הוא עושה משהו טוב או רצוי. אימון מבוסס ענישה נעשה על ידי הענשת החתול כאשר הוא עושה משהו רע או לא רצוי. אימון קליקים נעשה על ידי לחיצה על מכשיר קליקר בכל פעם שהם רוצים שהחתול יבצע פעולה. חיזוק שלילי נעשה על ידי לוודא שמשהו רע יקרה כאשר הם עושים משהו רע או לא רצוי.

הדבר הראשון שצריך לדעת על אילוף חתולים הוא שזה לא זהה לאילוף כלבים. חתולים הם חיות בודדות, והם לא מגיבים טוב לאותו סוג של מערכת מבוססת תגמול שבה אתה עשוי להשתמש עם כלב. חתולים הם מאוד טריטוריאליים, ולכן האינסטינקט שלהם הוא להימנע מכל דבר חדש או לא מוכר. המשמעות היא שהם יתנגדו לכל שינוי בסביבה או בשגרה שלהם. תצטרך להקדיש זמן כדי להכיר לחתול שלך כל חפץ חדש בסביבתו, כמו עמוד גירוד או ארגז חול, לפני שתצפה שהוא ישתמש בהם בעצמו.

איך מטפלים בגורי חתולים?
חתול
חתול וכלב

סבלנות ועיקביות הם המפתח להצלחה!

אחד הדברים החשובים ביותר באימון חתול הוא סבלנות ועקביות. חתולים יכולים להיות יצורים עקשנים, כך שתעבוד עבורך אם אתה מנסה לאמן אותו מאפס. חתולים דומים מאוד לאנשים במובן זה שהם נהנים לקבל בית נקי. ידוע שחתולים הם בעלי חיים נקיים מאוד ולא ישתמשו בארגז החול שלהם אם הוא מלוכלך. יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לאמן את החתול שלך להשתמש בארגז החול.

אחת הדרכים הקלות ביותר לאמן את החתול שלך היא לשים את האוכל שלו ליד ארגז החול לאחר שהוא אוכל. זה יעודד אותם להתקרב לארגז החול, מה שבסופו של דבר יוביל אותם להיכנס לתוכה. אתה יכול גם לנסות להניח את האוכל שלהם ליד ארגז החול למשך כ-10 דקות ולאחר מכן להרחיק אותו משם למשך כ-10 דקות לפני שתזיז אותו בחזרה. זה יעזור להראות לחתול שלך שכאשר הם מתקרבים לארגז החול, הם מתוגמלים באוכל או בתשומת לב ממך. יש אנשים שחושבים שאילוף חתול הוא משימה בלתי אפשרית. אולם, אין זה המקרה. ניתן לאמן חתולים לעשות כל מיני דברים. למעשה, בדרך כלל קל מאוד לאלף חתולים מכיוון שהם יצורים סקרנים ואינטליגנטיים באופן טבעי.

אם אתה רוצה לאמן את החתול שלך, חשוב שתגדיר עבורו לוח זמנים ותפעל לפי השלבים הבאים:

-הגדר להם אזור משחקים עם צעצועים ועמודי גירוד

-תן להם שפע פינוקים כפרס –

שחק איתם באופן קבוע –

תן להם אזור האכלה ייעודי וארגז חול

שיר מאלפת כלבים וחתולים

הגיע הזמן לאלף את החתול שלכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר